Hřbitovy jsou mnohdy poslední 
                připomínkou lidských osudů
Přidat hřbitov

Dokumentace hřbitovů v Ústeckém kraji

Kulturně historická mapa hřbitovů v Ústeckém kraji
- okresy Ústí nad Labem, Děčín, Teplice, Most, Chomutov, Litoměřice a Louny

Projekt „Dokumentace hřbitovů na území Ústeckého kraje“, je zaměřen především na dokumentaci stavu historických hřbitovů a kulturně historické bádání v tomto specifickém segmentu kulturního dědictví v ČR. Projekt je realizován v roce 2020.

Projekt je realizován ve spolupráci s podporou Rady uvlády pro národnostní menšiny.
Partnerem projektu je organizace Heimatpflegerin der Sudetendeutschen.

 

Kulturně historická mapa hřbitovů v Ústeckém kraji

(mapa je připravována)

 

Výsledky dokumentace hřbitovů v Ústeckém kraji

 

Okres Děčín

       
Lokalita
Hřbitov
Obec / město
Německý název
Stav
Arnoltice   Arnoltice Arnsdorf Udržovaný v původní podobě
Benešov nad Ploučnicí městský Benešov nad Ploučnicí Bensen Udržovaný v původní podobě
Blankartice obecní Heřmanov Blankersdorf Částečně zničený
Boletice nad Labem   Děčín Politz an der Elbe Udržovaný v původní podobě
Brtníky obecní Staré Křečany  Zeidler  Udržovaný v původní podobě
Březiny   Děčín   Birkigt Udržovaný, nová podoba
Bynovec    Bynovec  Binsdorf  Udržovaný v původní podobě 
Česká Kamenice   Česká Kamenice Böhmisch Kamnitz Udržovaný v původní podobě
Česká Kamenice   Česká Kamenice Böhmisch Kamnitz Srovnán se zemí, bez připomínky
Dobkovice   Dobkovice Topkowitz Udržovaný v původní podobě
Dolní Chřibská   Chřibská Niederkreibit, Nieder Kreibitz Částečně zničený
Dolní Podluží   Dolní Podluží Nieder Grund Udržovaný v původní podobě
Dolní Poustevna   Dolní Poustevna Nieder Einsiedel Udržovaný v původní podobě
Dolní Žleb   Děčín Niedergrund an der Elbe Udržovaný v původní podobě
Doubice   Doubice Daubitz Udržovaný v původní podobě
Filipov   Jiříkov Phillipsdorf Kompletně zničený – zbytky na místě
Folknáře   Děčín Falkendorf Udržovaný v původní podobě
Františkov nad Ploučnicí   Františkov nad Ploučnicí Franzenthal an der Polzen Udržovaný v původní podobě
Heřmanov   Heřmanov Hermsdorf, Hermersdorf Udržovaný v původní podobě
Horní Habartice   Horní Habartice Ober Ebersdorf Udržovaný v původní podobě
Horní Chřibská   Chřibská Ober Kreibitz, Oberkreibitz Udržovaný v původní podobě
Horní Podluží   Horní Podluží Obergrund Udržovaný v původní podobě
Hřensko   Hřensko Herrnskretschen Neudržovaný v původní podobě
Huntířov   Huntířov Güntersdorf Udržovaný v původní podobě
Chlum   Děčín Kollmen, Kulmen Kompletně zničený – zbytky na místě
Chřibská   Chřibská Kreibitz Částečně zničený
Janov   Janov Jonsdorf Udržovaný v původní podobě
Javory   Malšovice Ohren Kompletně zničený – zbytky na místě
Jedlka   Malá Veleň Höflitz Udržovaný v původní podobě
Jetřichovice   Jetřichovice Dittersbach, Ditters Udržovaný v původní podobě
Jílové   Jílové Eulau Udržovaný v původní podobě
Jiřetín pod Jedlovou   Jiřetín pod Jedlovou Sankt Georgenthal Udržovaný v původní podobě
Jiříkov   Jiříkov Georgswalde Udržovaný v původní podobě
Jiříkov   Jiříkov Georgswalde Srovnán se zemí, bez připomínky
Jiříkov   Jiříkov Georgswalde Srovnán se zemí, bez připomínky
Jiříkov   Jiříkov Georgswalde Částečně zničený
Kámen   Kámen Heidenstein Udržovaný v původní podobě
Kerhartice   Česká Kamenice Gersdorf an der Adler Udržovaný v původní podobě
Království   Šluknov Königswalde Udržovaný v původní podobě
Krásná Lípa   Krásná Lípa Schönlinde Udržovaný v původní podobě
Krásná Lípa   Krásná Lípa Schönlinde Neudržovaný v původní podobě
Krásný Buk   Krásná Lípa Schönbüchel Udržovaný v původní podobě
Křešice   Děčín Krischwitz Srovnán se zemí, bez připomínky
Kunratice   Kunratice Kunnersdorf Kompletně zničený – zbytky na místě
Kyjov   Krásná Lípa Khaa Udržovaný v původní podobě
Kytlice   Kytlice Kittlitz Udržovaný v původní podobě
Labská Stráň   Labská Stráň Elb Leiten Udržovaný v původní podobě
Lesná   Děčín Hortau Udržovaný v původní podobě
Lipová   Lipová Hainspach Udržovaný v původní podobě
Lipová   Lipová Hainspach Částečně zničený
Líska   Česká Kamenice Hasel Kompletně zničený – zbytky na místě
Lobendava   Lobendava Lobendau Udržovaný v původní podobě
Lobendava   Lobendava Lobendau Kompletně zničený – zbytky na místě
Ludvíkovice   Ludvíkovice Loosdorf Udržovaný v původní podobě
Malá Bukovina   Velká Bukovina Klein Bocken Udržovaný v původní podobě
Markéta   Dolní Poustevna Margarethendorf Udržovaný v původní podobě
Markvartice   Markvartice Markersdorf Udržovaný v původní podobě
Markvartice   Markvartice Markersdorf V rekonstrukci
Merboltice   Merboltice Mertendorf Udržovaný, nová podoba
Mezná    Hřensko  Stimmersdorf Udržovaný v původní podobě
Mikulášovice   Mikulášovice  Nixdorf  Udržovaný v původní podobě
Mikulášovice   Mikulášovice Nixdorf Udržovaný v původní podobě
Mlýny   Kytlice  Hillemühl 2. Teil Udržovaný v původní podobě 
Modrá   Jílové  Riegersdorf Udržovaný v původní podobě 
Nebočady   Děčín  Neschwitz   Udržovaný v původní podobě
Nebočady   Děčín Neschwitz Kompletně zničený, zbytky na místě
Nová Víska   Dolní Poustevna Neudörfel Kompletně zničený, zbytky na místě
Prostřední Žleb   Děčín Mittel.Grund Kompletně zničený, zbytky na místě
Rozbělesy   Děčín Rosawitz Zaniklý hřbitov
Rumburk   Rumburk Rumburg Udržovaný v původní podobě
Růžová   Růžová Rosendorf Srovnán se zemí, bez připomínky
Růžová   Růžová Rosendorf Kompletně zničený – zbytky na místě
Růžová   Růžová Rosendorf Udržovaný v původní podobě
Rybniště   Rybniště Teischstatt Udržovaný v původní podobě
Sněžná   Krásná Lípa Schnauhübel Udržovaný v původní podobě
Srbská Kamenice   Srbská Kamenice Windisch Kamnitz Udržovaný v původní podobě
Stará Oleška   Huntířov Alt Olisch Udržovaný v původní podobě
Staré Křečany   Staré Křečany Alt Ehrenberg Udržovaný v původní podobě
Staré Křečany   Staré Křečany Alt Ehrenberg Neudržovaný v původní podobě
Starý Šachov   Starý Šachov Alt Schokau Udržovaný v původní podobě
Studánka   Varnsdorf Schönborn Udržovaný v původní podobě
Studený   Kunratice Kaltenbach Udržovaný v původní podobě
Škrabky   Děčín Bösegründel Udržovaný v původní podobě
Šluknov   Šluknov Schluckenau Udržovaný v původní podobě
Těchlovice   Těchlovice Tischlowitz Udržovaný v původní podobě
Valkeřice   Valkeřice Algersdorf Udržovaný v původní podobě
Varnsdorf   Varnsdorf Warnsdorf Udržovaný v původní podobě
Velká Bukovina   Velká Bukovina Gross Bocken Udržovaný v původní podobě
Velký Šenov   Velký Šenov Groß-Schönau in Böhmen Udržovaný v původní podobě
Velký Šenov   Velký Šenov Groß-Schönau in Böhmen Udržovaný v původní podobě
Verneřice   Verneřice Wernstadt Částečně zničený
Vilémov   Vilémov Wölmsdorf Udržovaný v původní podobě
Vlčí Hora   Krásná Lípa Wolfsberg Udržovaný v původní podobě
Všemily   Jetřichovice Schemmel Obnovený s původními náhrobky
Vysoká Lípa   Jetřichovice Hohenleipa Udržovaný v původní podobě
         

Okres Chomutov

 

 

 

 

Lokalita
Hřbitov
Obec / Město
Německý název
Stav
         

Okres Litoměřice

       
Lokalita
Hřbitov
Obec / Město
Německý název
Stav
         
         

Okres Louny

       
Lokalita
Hřbitov
Obec / Město
Německý název
Stav
         
         

Okres Most

       
Lokalita
Hřbitov
Obec / Město
Německý název
Stav
         
         

Okres Teplice

       
Lokalita
Hřbitov
Obec / Město
Německý název
Stav
         
         

Okres Ústí nad Labem

       
Lokalita
Hřbitov
Obec / Město
Německý název
Stav